לתמונות נוספות...

סיפור הסרט שרק

15.07.2007 (12:00)
           
בתחילת הסרט שומעים את קולו של שרק, גיבור הסרט, קורא אגדה המספרת על נסיכה אשר הוטל עליה כישוף הגורם לה להפוך בכל לילה למפלצת כעורה. הנסיכה כלואה במגדל גבוה בטירה מרוחקת ונידחת ומחכה לנשיקתו, שהיא ורק היא יכולה להפר את הכישוף
שרק, עוג מפלצתי וחסר נימוסים בעל עור ירקרק, חי את חייו השקטים בבקתה קטנה במרכז ביצה נידחת המרוחקת משאון העיר. סדר יומו כולל מקלחת בוץ, ואכילה של חרקים ומזון לא רגיל אחר. מדי פעם, מנסים אנשי הכפר השכן לצוד את העוג הענק ולהפר את מנוחתו, וזאת בשל דעה קדומה כי שרק הינו מפלצת אימתנית אשר כל רצונה בחיים הוא להרוג בני אדם חפים מפשע.

חייו המונטוניים של שרק משתנים כאשר אל ביצתו במהלך המסע, פגש שרק בחמור חסר שם, לא אינטליגנטי במיוחד ובעל אופי נודניק ומציק, שבעליו מסרו אותו לחיילי דולוק, בשל תכונתו המיוחדת - יכולתו לדבר. שרק מציל, ללא כוונה, את החמור, ובכך רוכש את אמונו וחברותו - דבר אשר בו הוא כלל לא חפץ בתחילה בשל היות החמור דברן וחברותי בצורה יוצאת מן הכלל וזאת בניגוד לאופיו של שרק.

לאחר החמור מגיעים אל שרק יצורים מאגדות שונות  אשר התגוררו בעבר בשטחה של ממלכת דולוק, תחת שליטתו של הלורד פרקוואד. הלורד גירש את כל היצורים, בטענה כי הם מחריבים את עולמו המושלם.

לאחר תחנונים של יצורי האגדות, שרק מחליט לנטוש את חייו השלווים ולהירתם לעזרתם של יצורי האגדות. הוא יוצא אל בירת דולוק, במטרה להשיב את חיי היצורים, ויותר מזה את חייו שלו, למסלולם הרגיל.

החמור הדריך את שרק אל עבר טירת הלורד, שם עמדה להתקיים תחרות בין אבירי הממלכה השונים. המנצח בתחרות יזכה לבצע משימה המעסיקה את הלורד פרקוואד בימים אלו, מציאת הנסיכה פיונה. הלורד, רודן חסר-לב, אכזר ונמוך למדי, חפץ בכל לבו להפוך למלכה של דולוק. על פי ההוראות שקיבל מראי הקסמים של שלגייה, מציאת כלה היא הדבר אשר יהפוך אותו למלך. כשניתנה לו האפשרות, כפרודיה על תוכניות שידוכים טלוויזיוניות, לבחור בין סינדרלה, שלגייה, והנסיכה פיונה, היפהפייה הנרדמת, הוא בחר באופציה השלישית.

שרק הביס את כל המתמודדים התחרות, אשר צוו בידי הלורד להרוג את שרק, וסיכם עם הלורד כי יביא את פיונה, שעליה שומר דרקון יורק אש, ובתמורה יצורי האגדות יקבלו את ביתם בחזרה, ובעקבות כך יפנו את ביצתו של שרק.

שרק יצא למסע אל עבר הטירה האפלה והמרוחקת מדולוק, שבה שוכנת פיונה במגדל הגבוה ביותר. על הטירה שומר דרקון אכזרי, שחיסל כל אביר שניסה להיכנס לטירה. בעוד שרק מחפש אחר הדרקון, והחמור אחר הנסיכה - התהפכו תפקידיהם, כאשר שרק הוטח על ידי זנב הדרקון אל חדרה של פיונה, בעוד החמור רכש בינתיים את אהבת הדרקון, שהתגלה למעשה כדרקונית נקבה.

לאחר שפיונה, שרק והחמור ברחו בהצלחה, והשאירו את הדרקונית שבורת הלב לבדה בטירה, הם החלו את מסעם חזרה לדולוק. פיונה, אשר ציפתה לנסיך מושלם מן האגדות, הופתעה לגלות כי גיבורה הינו עוג כעור. כשהערב הגיע, פיונה דרשה להקים מחנה, ובנתה לעצמה מחסה בתוך מערת אבנים. שרק והחמור נותרו לישון בשטח. שרק פתח את לבו בפני החמור וסיפר לו על הרושם המוטעה שמקבלים כולם מהופעתו, וכי הם בטוחים שמולם עומדת מפלצת אכזרית וחסרת רגשות, וזאת מבלי לדעת כי פיונה צותתה לדבריו בסתר, דבר שהיווה למעשה נקודת מפנה ביחסה אליו.

ביום המחרת, פיונה התנצלה על התנהגותה והכינה לשלושתם ארוחת בוקר. בהמשך צעידתם, הם נתקלו ברובין הוד וחבריו, אשר רוצים להרוג את שרק ולהציל את הנסיכה מידיו, בחושביהם כי שרק חטף אותה במטרה להרע לה. לפני המתקפה, "חבורת העליזים" של רובין הוד פוצחת בשירה, ואף רוקדת ריקוד אירי. פיונה מתגלה כלוחמת קשוחה ומביסה את כולם בעזרת כישורי לחימה בלתי-צפויים. שרק, אשר פתח במהלך המסע כלפי פיונה רגשות עמוקים יותר מאשר ידידות ותו לא, מחליט בלבו לספר לה על כך בקרוב.

באמצע הלילה, נכנס החמור אל הבקתה במטרה לברר את שלום הנסיכה. כשהוא מגיע, הוא רואה עוגית - מפלצת מכוערת לבושה בשמלתה של פיונה ובעלת תסרוקת דומה. בתחילה, סובר החמור כי המפלצת העומדת מולו אכלה את הנסיכה, ורק לאחר מכן הוא מבין כי זו פיונה אשר עומדת מולו. היא מגלה לו את סודה הגדול: בילדותה, הוטל עליה כישוף, האומר כי בשקיעת השמש יופיה יעלם, והיא תהפוך למפלצת חסרת חן. הכישוף יופר רק על ידי נשיקת אוהב אמיתי, אשר תחזיר לפיונה את צורתה המקורית. פיונה מספרת לחמור על הזדהותה עם מצוקות שרק, אומרת כי הסיבה להתחבאותה היא הפחד מרושם ראשוני, ומתארת את עצמה כ"מפלצת מכוערת ומגעילה". באותו הזמן ממש, שרק מתקרב עם פרח בידו, ובשומעו רק חלק מן הדברים חושב כי היא התכוונה אליו בדברה על "מפלצת מכוערת ומגעילה".

שבור לב, כועס ונעלב מדברי פיונה, פונה שרק לבדו אל עבר טירתו של הלורד פרקוואד. בבוקר, פיונה מגלה כי הלורד פרקוואד ומשמרו הגיעו לאסוף אותה אל עבר הטירה. שרק, אשר סיפר לה כי שמע את שיחתה עם החמור בליל האתמול, אמר לה כי אין לו עוד עניין לדבר איתה לעולם. פיונה מצדה, אשר חושבת כי שרק כועס על כך שלא סיפרה לו את סודה, חוזרת עם הלורד.

שרק חוזר לביצתו השוממה שבור לב ונרגן, אך שם הוא נתקל בחמור, אשר דורש חלק מן הביצה של שרק, בטענה כי גם לו היה חלק במסע שאליו יצאו יחדיו. שרק, שחשב כי החמור צחק עליו יחד עם פיונה, מנסה לגרש אותו, אך ללא הצלחה. לאחר שהקשיב שרק לחמור והבין את גודל אי ההבנה, וכי פיונה מחבבת אותו עד מאוד, הוא מתנצל בפני החמור, ומחליט להפסיק בכל מחיר את חתונתם של פיונה והלורד פרקוואד. שרק והחמור נעזרים בדרקונית אשר הצליחה לברוח מן הטירה, וחיפשה את החמור אהוב לבה.

בהגיעו אל טירתו של הלורד, מתפרץ שרק במהירות לאולם החתונה בדיוק לפני שפיונה הספיקה לנשק את פרקוואד (במטרה להשאר יפהפייה) ואמר לה כי פרקוואד חפץ להתחתן איתה לא בשל אהבתו אליה אלא רק בשל רצונו למלוך. פיונה הפגועה נוזפת בו "מה אתה כבר מבין באהבה", אולם בסתר לבה היא מבינה משתיקתו כי הוא באמת אוהב אותה. פיונה מחליטה לחשוף בפניו ובפני הקהל כולו את סודה. פרקוואד נגעל ממראה אשתו, ומצווה להלשליך את זוג העוגים לכלא. בשומעו את שריקת העזרה של שרק, החמור פרץ אל תוך האולם בעזרת הדרקונית אשר אכלה את הלורד ופלטה רק את כתרו.

לאחר נשיקה של שרק ופיונה, היא נשארת כעוגית, משום שזו היא צורת אהבתה האמיתית. חתונתם של שרק ופיונה מתרחשת בביצה
 
הוספת תגובה
RSS Feed 
3 תגובות לכתבה
3. xyzMBKXaHhBglENS Maxim (משתמש/ת אנונימי/ת) 2013/07/05 06:57
2. JUErYNXOGvx Missi (משתמש/ת אנונימי/ת) 2011/08/10 09:07
1. JUErYNXOGvx Missi (משתמש/ת אנונימי/ת) 2011/08/10 09:07
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

סיגי ושמעון (57)
אבא אבי (58)
דניאל33 (25)